do góry
 • Godziny pracy urzędu:
 • poniedziałek - 7:00 - 16:00
 • wtorek,środa, czwartek - 7:00 - 15:00, piątek - 7:00 - 14:00
 • ul. Jana III Sobieskiego 5
  47-440 Nędza

 • tel. 32 410 20 18
  32 410 23 99
  fax 32 410 20 04

JAKOŚĆ POWIETRZA [KLIK]

"Biblioteka. Oczywiście!" w bibliotece w Nędzy

17 Maj 2017
kategoria:
Aktualności
 

Oficjalnie ogólnopolski tydzień bibliotek już się zakończył, ale w placówce w Nędzy wciąż odbywają się wydarzenia w jego ramach. Dziś spotkanie z Gerardem Przybyłą, Przewodniczącym Rady Gminy Nędza.

Gerard Przybyła opowiadał maluchom o swoich dziecięcych czasach, a chodził do tego samego przedszkola. Wspominał przedszkolne zabawy, śmieszne sytuacje, a nawet jedzenie. - Nie lubiłem wtedy zupy mlecznej - opowiadał z uśmiechem. Gość biblioteki opowiadał też o pracy w radzie gminy i piłce nożnej.

Tydzień Bibliotek odbywa się już od 14 lat. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Tegoroczne hasło brzmi „Biblioteka. Oczywiście!”. Chcemy,  by  Biblioteka postrzegana była przez ludzi jako instytucja na trwale wpisana w pejzaż kulturowy, zatem hasło "Biblioteka. Oczywiście!" ma wzmocnić ten przekaz.

Hasło odpowiada także na pytanie „Jaka instytucja pozwala zaspokoić różnorodne potrzeby w zakresie uczestnictwa w kulturze?". Zmieniające się bowiem funkcje bibliotek w ostatnich latach pozwalają na zwiększenie zakresu działań biblioteki publicznej; można w niej nie tylko czytać i obcować z książką, ale też obejrzeć wystawę czy film, nauczyć się języka, spotkać z przyjaciółmi, śpiewać, poznać nowoczesne technologie oraz zdobyć wszelkie potrzebne informacje i partycypować w jej działaniach.

Biblioteka to taka przestrzeń dla czytelnika w każdym wieku, każdego wyznania i koloru skóry, gdzie może się w pełni realizować w zakresie edukacji kulturalnej i uczestnictwa w kulturze.