do góry
 • Godziny pracy urzędu:
 • poniedziałek - 7:00 - 16:00
 • wtorek,środa, czwartek - 7:00 - 15:00, piątek - 7:00 - 14:00
 • ul. Jana III Sobieskiego 5
  47-440 Nędza

 • tel. 32 410 20 18
  32 410 23 99
  fax 32 410 20 04

JAKOŚĆ POWIETRZA [KLIK]

Kajdanki, kaski i kamizelki w bibliotece w Nędzy. Straż graniczna na Tygodniu Bibliotek

10 Maj 2018
kategoria:
Aktualności
 

Hitem spotkania z funkcjonariuszem straży granicznej z dziećmi z nędzańskiego przedszkola był sprzęt: kamizelki, kaski, pałki i kajdanki. Najwiekszą frajdę dzieci miały, gdy wszystko mogły przymierzyć.

Przedstawiciel Straży Granicznej z Raciborza przyjechał do Nędzy na zaproszenie tutejszej książnicy. Spotkanie z przedszkolakami odbyło się w ramach trwającego Tygodnia Bibliotek.

Chor. Ryszard Kominek opowiadał dzieciom o codziennej pracy mundurowych, ochronie granic, kontroli ruchu granicznego i bezpieczeństwa wewnętrznego. Dzieci pytały o psy, które pomagają strażnikom w pracy oraz sprzęt. Dzieci pozowały do zdjęć w kaskach, czapkach i kamizelkach.

Przedszkolaki z Nędzy są stałymi bywalcami biblioteki. Co rusz biorą tu udział w różnych ciekawych wydarzeniach. - Dzieci bardzo lubią tu bywać. Raz, że spotkania zawsze ciekawe, a dwa - oswajają się z miejscem i tym chętniej przychodzą  tu później z rodzicami - mówi wychowawczyni Teresa Augustyn.

5-latki Dominika i Oliwka potwierdzają - do biblioteki przychodzą z rodzicami i wypożyczają nie tylko bajki. - Bo z książeczek można się też nauczyć dużo różnych rzeczy. Trzeba czytać, żeby być mądrym - twierdzą dziewczynki.
---
Co roku w maju Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Jest to program promocji bibliotek i czytelnictwa. Jego celem jest podkreślanie roli czytania i samych bibliotek w  edukacji i jakości życia, a także uświadomienie wagi zawodu bibliotekarza oraz zainteresowanie książką większego grona odbiorców.

Współczesne biblioteki nie tylko są wypożyczalniami, ale też przestrzenią spotkań, gospodarzem imprez kulturalnych i naukowych, a także po prostu miejscem, gdzie można przyjemnie spędzić czas. Zachęcają do tego nie tylko zgromadzone zbiory, lecz także ciekawe wizualnie wnętrza i dodatkowe atrakcje.