do góry
 • Godziny pracy urzędu:
 • poniedziałek - 7:00 - 16:00
 • wtorek,środa, czwartek - 7:00 - 15:00, piątek - 7:00 - 14:00
 • ul. Jana III Sobieskiego 5
  47-440 Nędza

 • tel. 32 410 20 18
  32 410 23 99
  fax 32 410 20 04

JAKOŚĆ POWIETRZA [KLIK]

Kobiety gminy Nędza - Eleonora Czekała

10 Maj 2018
kategoria:
Aktualności

W Gminnym Centrum Kultury w Nędzy zrealizowano projekt, którego głownymi bohaterkami były mieszkanki gminy i ich historie.

Po Annie Kaszubie i Stanisławie Walenko przedstawiamy sylwetkę Eleonory Czekały, lokalnej aktywistki.

---

ELEONORA CZEKAŁA

Lokalna aktywistka:
Jest emerytowaną nauczycielką języka polskiego, która aktywnie włączała się w życie szkoły, organizując akademie, apele i redagując kronikę szkoły.

W 2012 roku, będąc już na emeryturze, założyła Koło Emerytów i Rencistów, które obecnie liczy 115 osób. Jest również członkinią Rady Seniorów. Jako przewodnicząca Koła Emerytów dba o to, żeby seniorzy z terenu gminy nie narzekali na nudę. Organizuje wydarzenia kulturalne, spotkania, na które zapraszani są piosenkarze, muzycy, lekarze, farmaceuci, dietetycy czy policjanci. Organizuje wyjazdy do kina, operetki i wyjazdy krajoznawcze do ciekawych miejsc. Znajduje również czas na prowadzenie warsztatów manualnych. - Swoje umiejętności przekazuję innym, by zachęcić do rozwijania swoich czasem nieodkrytych talentów. Daje to wiele radości i wiary w siebie - opowiada Eleonora Czekała.

Harcerka:
Przez wiele lat związana z harcerstwem. Wieloletnia drużynowa i instruktorka Związku Harcerstwa Polskiego.

Poetka i artystka:
Chociaż sama mówi o sobie, że pisze do szuflady, co rusz odnosi sukcesy w lokalnych i regionalnych konkursach poetyckich. Jej wiersze nierzadko można też przeczytać w gminnej "Gazecie Samorządowej" - Poza pisaniem uwielbiam prace ręczne, haftowanie, wyszywanie, robię obrazeczki, obrazy i później rozdaję - mówi Eleonora Czekała. Ma także jedno nietypowe hobby - zbiera puszki po piwie. W swojej kolekcji ma puszki z Izraela, Egiptu, Tajlandii, Sycylii, Maroka, Australii, Niemiec, Hiszpanii, Albanii, Chorwacji, Austrii, Węgier, Wielkiej Brytanii, Serbii, Turcji, Szwecji, Ukrainy. Chociaż sama nie jest smakoszką piwa, jej kolekcja liczy już 860 sztuk i każda jest inna.