do góry
 • Godziny pracy urzędu:
 • poniedziałek - 7:00 - 16:00
 • wtorek,środa, czwartek - 7:00 - 15:00, piątek - 7:00 - 14:00
 • ul. Jana III Sobieskiego 5
  47-440 Nędza

 • tel. 32 410 20 18
  32 410 23 99
  fax 32 410 20 04

JAKOŚĆ POWIETRZA [KLIK]

Łężczok i Arabeska zatańczą dla Kacperka

28 Listopad 2017
kategoria:
Aktualności

9 grudnia o godz. 16.30 w Raciborskim Centrum Kultury odbędzie się koncert charytatywny, podczas którego wystąpią zespoły taneczne z gminy Nędza. Szykuje się jak zwykle wielkie widowisko, a dodatkowo można wesprzeć małego Kacperka.

Koncerty charytatywne organizowane obecnie przez Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży "Bajtel" z Zawady Książęcej, odbywają się od wielu lat. Wcześniej zapraszano do świetlicy wiejskiej, ale zespoły tak się rozrosły, że trzeba było się rozejrzeć za większą salą.

W tym roku środki uzbierane podczas koncertu zostaną przekazane na rehabilitację i zakup fotelika dla Kacperka z Nędzy. - Im więcej nas będzie, tym więcej pieniędzy powinno udać się zebrać - zaprasza na wydarzenie Weronika Riemel, kierownik zespołów.


Te grudniowe koncerty są jedyną okazją w roku, kiedy to na jednej imprezie można zobaczyć popisy wszystkich grup wiekowych zespołów: folklorystycznego Łężczoka i mażoretkowej Arabeski. - Niektórzy jednego wieczoru będą tańczyć w kilku różnych tańcach i różnych strojach - uśmiecha się Weronika Riemel.

Publiczność ceni nie tylko profesjonalizm i umiejętności tancerzy, ale też barwne stroje. Zespoły mają ich całe mnóstwo. Niektóre ważą po kilkanaście kilogramów! Właśnie szyte są kolejne. - Do regularnego wprowadzania nowości zmusza nas młodzież - uśmiecha się pani Weronika. - Nie chcą ciągle tańczyć tego samego. Kochają taniec i chcą się w nim rozwijać - dodaje.