do góry
 • Godziny pracy urzędu:
 • poniedziałek - 7:00 - 16:00
 • wtorek,środa, czwartek - 7:00 - 15:00, piątek - 7:00 - 14:00
 • ul. Jana III Sobieskiego 5
  47-440 Nędza

 • tel. 32 410 20 18
  32 410 23 99
  fax 32 410 20 04

Afrykański Pomór Świń. Co robić? [KLIK]

Marta z Babic nagrodzona w konkursie raciborskiej biblioteki

19 Czerwiec 2017
kategoria:
Aktualności

Uczniowie i przedszkolaki ZSP w Babicach brali udział w V edycji konkursu „Eko deko, czyli coś z niczego” organizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu oraz Urząd Miasta Racibórz. W tym roku przedmiotem konkursu było zaprojektowanie i wykonanie przedmiotu użytecznego np. wazonu, obrazka, lampionu itp. z materiałów ekologicznych bądź surowców wtórnych.

Twórczość plastyczna jest naturalną predyspozycją każdego dziecka już od pierwszych lat życia. Wynika ona z potrzeb psychicznych, a przejawia się we wszystkich formach aktywności. Jest motorem rozwoju dziecka przedszkolnego i szkolnego. Dlatego w dzisiejszych czasach tak istotne jest zwrócenie uwagi na rozwijanie u dzieci twórczej aktywności, pamiętając, że możliwości takie tkwią w każdym człowieku, a do ludzi dorosłych jak również nauczycieli i rodziców, należy umiejętne ich stymulowanie i rozwijanie.

Dlatego też dzieci z naszej szkoły i przedszkola z pomocą rodziców wykonały łącznie 9 ciekawych i różnorodnych prac plastycznych z surowców wtórnych i materiałów ekologicznych: korków, słoików, rurek do picia, resztek materiałów do szycia, kamyków, piasku itp.

Marta Wyda z grupy starszaków zdobyła III miejsce za wykonanie wiatraczków z rurek do picia. Maja Zimny z grupy maluchów otrzymała wyróżnienie za lampion ze słoiczka w kolorach polskiej flagi.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w raciborskiej bibliotece w Dniu Ochrony Środowiska. Dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Swoim udziałem w konkursie „Eko deko, czyli coś z niczego” najmłodsi udowodnili, że naprawdę można wykonać coś pięknego a zarazem użytecznego z surowców wtórnych, które to nadają się zdaniem niektórych jedynie do segregacji. Liczy się tylko pomysł i chęci twórcze.

Dziękujemy rodzicom za pomoc swoim pociechom w wykonaniu wielu ciekawych prac.

/ZSP Babice/