do góry
 • Godziny pracy urzędu:
 • poniedziałek - 7:00 - 16:00
 • wtorek,środa, czwartek - 7:00 - 15:00, piątek - 7:00 - 14:00
 • ul. Jana III Sobieskiego 5
  47-440 Nędza

 • tel. 32 410 20 18
  32 410 23 99
  fax 32 410 20 04

JAKOŚĆ POWIETRZA [KLIK]

Nauczycielka z Nędzy wśród najlepszych w kraju!

07 Marzec 2017
kategoria:
Aktualności
Sylwia Linek
Sylwia Linek

- Ciągle szukam sposobów na to, żeby lubiących szkołę było coraz więcej - mówi Sylwia Linek, nauczycielka szkoły w Nędzy, która wygrała ogólnopolski konkurs. W miesięczniku "Aura" właśnie ukazała się jej praca dotycząca nieszablonowego podejścia do nauczania. 

Konkurs dla nauczycieli miał przybliżyć zagadnienia związane ze zrównoważonym rozwojem – jak żyć w zgodzie ze zwierzętami i jak dbać o równowagę w przyrodzie. Ma uświadamiać dzieciom jak wielki wpływ na środowisko ma człowiek i pokazać, że już teraz mogą się przyczyniać do ochrony przyrody. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu aktywności dla uczniów.

- Pracuję w specyficznym, pięknym środowisku. Niedaleko rezerwat przyrody, wokół stawy i lasy. Zajęć o tematyce ekologicznej trochę realizuję ze swoimi uczniami, dlatego zdecydowałam się podzielić swoimi doświadczeniami i wziąć udział w konkursie - mówi Sylwia Linek.

Wszystkie przesłane prace oceniało jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele wydawnictwa SIGMA i miesięcznika AURA, doradcy metodyczni oraz egzaminatorzy OKE Kraków, naukowcy z Uniwersytetu Rolniczego oraz przedstawiciele Fundacji Uniwersytet Dzieci. Pracę Sylwii Linek oceniono najwyżej.

Najważniejszymi kryteriami oceny były oryginalność pracy, autorski charakter koncepcji opracowania, walory merytoryczne oraz zrozumiały język przekazu.

- Innowacyjne formy pracy zawsze ożywiają lekcje i uczniów - podkreśla nauczycielka. - To też sposób na zachęcenie tych, którzy niekoniecznie lubią się uczyć. Kiedy zajęcia wyglądają trochę inaczej, uczniowie chętniej włączają się w pracę i mogą odnieść sukces - dodaje.

Prace laureatów staną się częścią scenariuszy lekcji i zostaną przygotowane we współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin nauki, a następnie opublikowane na stronie www.scenariuszelekcji.edu.pl i w miesięczniku AURA oraz zaprezentowane podczas konferencji podsumowującej projekt.

Sylwia Linek ma już podobne doświadczenia na swoim koncie. Dwa lata Wydawnictwo PRESSCOM zaproponowało jej współpracę przy tworzeniu przewodnika innowacyjnego nauczyciela. - Właściwie do dziś nie wiem jak to się stało, że byłam adresatem tej prośby. Pewnie widzieli, że wszędzie mnie pełno - śmieje się nauczycielka.

Chodziło o napisanie innowacyjnych scenariuszy lekcji z wykorzystaniem komputera i nie tylko. Książka ukazało się w 2015 roku. Oprócz rozdziałów poświęconych nowym technologiom w edukacji wczesnoszkolnej, kompetencjom e-nauczyciela oraz informacjom na temat przydatnych programów w szkole, nauczycieli mogą tam zainteresować precyzyjnie opracowane scenariusze.

Te autorstwa Sylwii Linek to: Obróbka zdjęć w programie piZap, Komponowanie utworów muzycznych z grą Incredibox, Twórczość literacka z edytorem tekstu oraz Zdobywanie wiedzy o ptakach z wykorzystaniem gier online.

- To było dla mnie spore wyzwanie, ale w końcu wszystko wcześniej przerobiłam na własnej skórze, a właściwie skórze swoich uczniów - śmieje się Sylwia Linek.

kategoria: Powiązane pliki [1]
  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
mp3 Sylwia Linek, nauczycielka szkoły w Nędzy.mp3 17-03-07 10:39 1.66MB pobierz plik: Sylwia Linek, nauczycielka szkoły w Nędzy.mp3