do góry
 • Godziny pracy urzędu:
 • poniedziałek - 7:00 - 16:00
 • wtorek,środa, czwartek - 7:00 - 15:00, piątek - 7:00 - 14:00
 • ul. Jana III Sobieskiego 5
  47-440 Nędza

 • tel. 32 410 20 18
  32 410 23 99
  fax 32 410 20 04

JAKOŚĆ POWIETRZA [KLIK]

O kobietach i dla kobiet. Święto pań w GCK w Nędzy

09 Marzec 2018
kategoria:
Aktualności
Imprezę uświetnił Krzysztof Koziarski
Imprezę uświetnił Krzysztof Koziarski

Rybniczanka Beata Matuszek z fundacji „Re:akcja” pojawiła się w Nędzy dokładnie rok temu z propozycją realizacji programu pt. „Digital Storytelling”. Główną bohaterką programu była kobieta.

Rozpoczęła się praca. Beata zgromadziła setki zdjęć, dokumentów, wycinków prasowych, nagrała dziesiątki fascynujących historii kobiet, które odcisnęły trwały ślad w swojej małej ojczyźnie. Finał projektu pięknie się wkomponował w Święto Kobiet. 8 marca w Gminnym Centrum Kultury miał miejsce wernisaż pt. Kobiety gminy Nędza. Wystawa składa się z 13 plansz ze zdjęciami i biogramami.

Projekt był dofinansowany przez Fundację im. Stefana Batorego. Wystawę można oglądać w galerii Gminnego Centrum Kultury.

Imprezę uświetnił Krzysztof Koziarski minirecitalem zatytułowanym "Miłości daj mi skrzydła". Artysta ukołysał nas przepięknymi balladami o miłości. Wybrzmiały kompozycje Zbigniewa Wodeckiego, Wojciecha Trzcińskiego, Leonarda Cohena, a także raciborzanina Jerzego Michalaka.

Z usłyszanych na sali i w korytarzu rozmów przybyli goście między innymi członkowie: UTW, Kobiet Aktywych oraz Koła Emerytów i Rencistów, byli zachwyceni wydarzeniem zorganizowanym w Dniu Kobiet.

/GCK w Nędzy/