do góry
 • Godziny pracy urzędu:
 • poniedziałek - 7:00 - 16:00
 • wtorek,środa, czwartek - 7:00 - 15:00, piątek - 7:00 - 14:00
 • ul. Jana III Sobieskiego 5
  47-440 Nędza

 • tel. 32 410 20 18
  32 410 23 99
  fax 32 410 20 04

Afrykański Pomór Świń. Co robić? [KLIK]

Odcienie kobiecości w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy

13 Marzec 2017
kategoria:
Aktualności
 

Twórcze warsztaty w kobiecym gronie przyciągnęły w sobotę 11 marca do Gminnego Centrum Kultury w Nędzy prawie 30 kobiet w różnym wieku. Panie swoim udziałem w kreatywnych zajęciach, a później w wymagającym wysiłku fizycznego i samozaparcia treningu, uczciły Dzień Kobiet.

W tym roku organizatorki Dnia Kobiet w nędzańskim GCK postawiły na aktywność kobiet na wszystkich polach. – Chodziło nam o to, aby panie przekierowały swoją uwagę na rzeczy, które nie zajmują ich na co dzień – mówi Kamila Besz, organizatorka wydarzenia. – Zaproponowałyśmy paniom warsztaty, które pozwolą zajrzeć im do swojego wnętrza, serca, do swojej głowy i zastanowić się nad istotą kobiecości, poprzez refleksję ale też działanie twórcze – wyjaśniała.

W organizacji wydarzenia GCK wsparły Beata Matuszek i Agnieszka Pytlik z Fundacji „Re:akcja”. Sobotnie twórcze spotkanie jest jednocześnie początkiem projektu „Digital Storytelling”, który dziewczyny będą realizować w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy. - Pomysł na warsztaty Digital Storytelling wypływa z przekonania, że każda z nas ma swoją wyjątkową opowieść, a dzielenie się osobistymi historiami ma niesamowitą, terapeutyczną moc – wyjaśnia Beata Matuszek. - Opowieści pozwalają nam lepiej zrozumieć nie tylko innych, ale przede wszystkim siebie. Warsztaty digital storytelling to chwila na wgląd w siebie i twórczą pracę nad multimedialną opowieścią, wykorzystującą obrazy, filmy i dźwięk. Jesteśmy przekonane, że opowiadanie historii może zmienić świat. – kończy koordynatorka projektu.

Na kolejne zajęcia z tej serii, które dofinansowane są z Fundacji Stefana Batorego, Gminne Centrum Kultury zaprasza wszystkie panie 25 marca o godzinie 10:30. Warsztaty trwają około 2 godzin.

Dodajmy, że drugą część spotkania 11 marca poprowadził instruktor Adam Skowronek, który energetycznymi zajęciami fitness przyspieszył bicie serca paniom, i – co najważniejsze – wywołał na ich twarzach pełne zadowolenia uśmiechy.    

GCK Nędza

 • 1
 • 2