do góry
 • Godziny pracy urzędu:
 • poniedziałek - 7:00 - 16:00
 • wtorek,środa, czwartek - 7:00 - 15:00, piątek - 7:00 - 14:00
 • ul. Jana III Sobieskiego 5
  47-440 Nędza

 • tel. 32 410 20 18
  32 410 23 99
  fax 32 410 20 04

JAKOŚĆ POWIETRZA [KLIK]

Posłuchaj dzieci z Nędzy! Przedszkolaki działają lepiej niż kampanie reklamowe

16 Kwiecień 2018
kategoria:
Aktualności
Przedszkolaki uczą się zasad zdrowego odżywiania
Przedszkolaki uczą się zasad zdrowego odżywiania

Dzieci wiedzą co i jak jeść, żeby być zdrowym. Wiedzą, że papierosy szkodzą i uczą się zwracania uwagi dorosłym. Młodszych kolegów instruują jak poprawnie myć ręce. A wszystko to w ramach programu Klub Zdrowego Przedszkolaka pod patronatem raciborskiego sanepidu.

Program dotyka wielu aspektów i dzieci uczą się w nim przeróżnych rzeczy, m.in. zasad zdrowego odżywiania. Grupa "Smerfy" ostatnio poświęciła temu cały przedszkolny dzień - dzieci  ułożyły wspólnie piramidę zdrowego żywienia i wiedzą już, że należy spożywać pięć posiłków dziennie, że owoce, warzywa i woda w diecie są bardzo istotne. - Nie wolno jeść dużo cukru i soli, bo to nie jest zdrowe - twierdzi mała Ania ze "Smerfów".

Kulminacyjnym punktem dnia były zajęcia kulinarne. Dzieci miały kolejną okazję, by poznać smaki, a także cenne właściwości warzyw - nawet tych za którymi na co dzień nie przepadają!

Zdrowe żywienie to nie wszystko. „Smerfy-klubowicze” uczą młodsze grupy kiedy i jak myć poprawnie ręce. Wiedzą również jak ważna jest aktywność fizyczna, a nawet unikanie zbyt mocnego słońca. W programie jest też o szkodliwości tytoniu. Dzieci uczą się mówić dorosłym: Nie pal przy mnie. To jest niezdrowe! Zorganizowano nawet manifest antytytoniowy.

- Zdrowego trybu życia trzeba uczyć dzieci od najmłodszych lat. Apel nawołujący do zmiany nawyków z ust własnego dziecka zdziała więcej niż drogie kampanie reklamowe - uważa koordynator programu Małgorzata Procek, nauczycielka Przedszkola w Nędzy.

 • 1
 • 2