do góry
 • Godziny pracy urzędu:
 • poniedziałek - 7:00 - 16:00
 • wtorek,środa, czwartek - 7:00 - 15:00, piątek - 7:00 - 14:00
 • ul. Jana III Sobieskiego 5
  47-440 Nędza

 • tel. 32 410 20 18
  32 410 23 99
  fax 32 410 20 04

JAKOŚĆ POWIETRZA [KLIK]

Projekt z Nędzy jednym z lepszym w Polsce! Teraz ma szansę na nagrodę publiczności

20 Czerwiec 2018
kategoria:
Aktualności

185 projektów matematycznych otrzyma dofinansowanie w 5 edycji mPotęgi - flagowego programu grantowego Fundacji mBanku. Łączna kwota dofinansowania to 1,08 mln zł. Projekty będą realizowane od początku nowego roku szkolnego.

W piątej edycji programu wnioskodawcy zgłosili 598 projektów. Szkoły, organizacje pozarządowe, biblioteki publiczne, uczelnie wyższe i grupy nieformalne ubiegały się o dofinansowanie do 8 tys. zł na inspirujące działania, ukazujące piękno i użyteczność matematyki. Granty otrzymało 185 najciekawszych inicjatyw. 113 z nich jest kierowanych do dzieci z klas 4-6 , a  72  do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i klas gimnazjalnych.

Lista beneficjentów programu jest dostępna na stronie www.mPotega.pl w zakładce „Nasi grantobiorcy”.  

Nagroda publiczności czeka

Dwa spośród trzydziestu najwyżej ocenionych przez jury projektów otrzymają dodatkową Nagrodę Publiczności. O tym, kto dostanie 5 tys. zł na dowolne zakupy związane z edukacją matematyczną zdecydują internauci. Na projekty można głosować od 15 do 29 czerwca na stronie https://mpotega.pl/glosowanie/.    

Projekt Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Nędzy

Uczestnicy będą mieli za zadanie wymyślić i wydrukować na drukarce 3D pomoce dydaktyczne potrzebne jako rekwizyty do nagrywanych przez nich filmików matematycznych. Umieszczone na stronie internetowej filmiki zostaną ocenione w konkursie. Kolejnym etapem projektu będzie stworzenie i opracowanie autorskiej książki matematycznej o nazwie „Matematyczni Ryśliciele – Zestaw matematycznych szkico-notatek z zadaniami”. Uczniowie tworząc książkę wykorzystają metodę Sketchnotingu i ukażą zagadnienia z matematycznej podstawy programowej w innej, bardziej przystępnej formie. W książce oprócz zadań znajdą się również wzory matematyczne i graficzne przedstawienie najtrudniejszych zagadnień. W kartach zadań znajdą się ponadto elementy oceniania kształtującego, pozwalające uczniom na samoocenę. Książka zostanie rozesłana do wszystkich szkół powiatu oraz zostanie udostępniona na stronie internetowej, stworzonej w trakcie projektu.