do góry
 • Godziny pracy urzędu:
 • poniedziałek - 7:00 - 16:00
 • wtorek,środa, czwartek - 7:00 - 15:00, piątek - 7:00 - 14:00
 • ul. Jana III Sobieskiego 5
  47-440 Nędza

 • tel. 32 410 20 18
  32 410 23 99
  fax 32 410 20 04

JAKOŚĆ POWIETRZA [KLIK]

Zbudowali robota podążającego za światłem. SuperKoderzy z Nędzy

06 Marzec 2018
kategoria:
Aktualności
 

W nocy z 2 na 3 marca w szkole w Nędzy odbyło się specjalne spotkanie szkolnych #SuperKoderów. Wspólnie przez całą noc składali i programowali roboty-pojazdy, światłoluby i roboty piszące.

#SuperKoderzy nauczyli się sterować robotem-pojazdem, odczytywać dane z czujników i dynamicznie sterować prędkością silników, stworzyli robota podążającego za światłem oraz odkryli w robotach pokłady kreatywności, budując robota malującego i rozbudowując go o uchwyt do trzymania flamastra.   

Wszystko zaczęło się w październiku 2017r. Wtedy to dwunastu uczniów klasy 6b: Emilia Bajer, Dominik Badura, Marceli Buczek, Patryk Bombelek, Jakub Czarnuszka, Mateusz Gregorowicz, Grzegorz Heisig, Adam Knura, Natalia Kocur, Dominika Machecka, Florian Rezner i Kacper Szczygielski oraz nauczycielki Małgorzata Mielnik i Anna Wojtek rozpoczęli pracę z programem edukacyjnym Fundacji Orange #SuperKoderzy.

- Nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w programie, w którym uczniowie zaczęli konstruować roboty w ramach jednej z sześciu ścieżek - wyjaśnia nauczycielka Anna Wojtek.

Ścieżka Majsterkowicze 2.0 z zestawem LOFI Robot Edubox, to system do konstruowania robotów oparty o narzędzia open source, takie jak Arduino i Scratch, które zamieniają robotykę w niezwykłą zabawę.

Przy pomocy LOFI Robota z wycinanych laserowo drewnianych klocków, Arduino (mózgu robota) i elektronicznych modułów można skonstruować swojego pierwszego robota i nadać mu indywidualny charakter. - Zupełnie niezauważalnie można się przy okazji nauczyć podstaw mechaniki, elektroniki i programowania - podkreśla nauczycielka.

Uczniowie z Nędzy już w zeszłym roku mieli okazję rozwijać swoje kompetencje cyfrowe, ucząc się języka programowania Scratch, który przydał się podczas uruchamiania i kodowania robotów.

Co roku szkoła w Nędzy uczestniczy także w Tygodniu Kodowania (Code Week), który jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania.

 • 1
 • 2