do góry
 • Godziny pracy urzędu:
 • poniedziałek - 7:00 - 16:00
 • wtorek,środa, czwartek - 7:00 - 15:00, piątek - 7:00 - 14:00
 • ul. Jana III Sobieskiego 5
  47-440 Nędza

 • tel. 32 410 20 18
  32 410 23 99
  fax 32 410 20 04

Raporty o jakości powietrzaJAKOŚĆ POWIETRZA [KLIK]

Pieniądze dla Gminy Nędza; szkoła zrobi projekt za ponad 1 mln zł!

09 Czerwiec 2016
kategoria:
Aktualności
 

Z projektu każdy ma szansę wyciągnąć coś dobrego. Uczniowie będą mieli dodatkowe zajęcia, które w przyszłości pomogą na rynku pracy, nauczyciele dokształcą się jak uczyć jeszcze lepiej, a do szkoły trafi sprzęt, który uplasuje placówkę w grupie tych najlepiej wyposażonych.

Projekt pt."Wiedza + zabawa = rozwój" ruszy już w sierpniu i potrwa dwa lata. Pieniądze na realizację przyjdą z Unii Europejskiej. Kwota robi wrażenie - to ponad 1,2 mln zł. Właśnie zatwierdzona została lista projektów wybranych do dofinansowania. Na wsparte 82, projekt z Nędzy znalazł się na wysokim 16 miejscu.

Jak tłumaczy dyrektor ZSG w Nędzy Maria Czerwińska, program ma rozwijać w trzech podstawowych sferach - przede wszystkim kompetencji uczniów niezbędnych na rynku pracy. Do tych kluczowych, które Unia Europejska akcentuje należą, m.in. umiejętność posługiwania się językiem ojczystym, językami obcymi, kształtowanie umiejętności matematycznych i naukowo-technicznych oraz informatycznych, a także umiejętności uczenia się. Zostaną zakupione nowatorskie programy nauczania, a dla uczniów zorganizowane ciekawe lekcje dodatkowe.

Na doskonalenie zawodowe w ramach projektu mogą liczyć nauczyciele. - My też musimy się regularnie dokształcać, żeby nadążyć za zmieniającym się światem i oczekiwaniami młodzieży - mówi Maria Czerwińska.

Do szkoły trafi też nowy sprzęt, który doposaży pracownie przedmiotowe: biologiczną, chemiczną, fizyczną czy geograficzną. Pojawi się również sprzęt komputerowy, np. tablety dla uczniów.

- Chcemy zrobić wszystko, że zainspirować. Zależy nam, by młodzież chętnie wzięła udział w zajęciach, a nie traktowała je jako kolejne, które nie zawsze interesują - podkreśla dyrektor ZSG w Nędzy.