• Mapa strony
  • Tłumacz języka migowego
  • BiP

Niezbędne informacje

Godziny pracy urzędu
poniedziałek - 7:00 - 16:00
wtorek,środa, czwartek - 7:00 - 15:00
piątek - 7:00 - 14:00
ul. Jana III Sobieskiego 5
47-440 Nędza
tel.
32 410 20 18
32 410 23 99
fax
32 410 20 04

Dożynki w Zawadzie Książęcej

11 Wrzesień 2023
kategoria:
Aktualności

W dniu 10.09.2023r. w Zawadzie Książęcej zorganizowane zostały dożynki, których w  tym roku organizatorem było sołectwo Ciechowice. Mieszkańcy trzech sołectw: Zawada Książęca, Łęg i Ciechowice w barwnym korowodzie udali się na Mszę Świętą do Parafii Św. Józefa Robotnika w Zawadzie Książęcej. Godność starostów przyjęli Aleksandra Joszko i Andrzej Fiegel. 

Zgodnie z tradycją po uroczystościach dziękczynnych za bogate plony, na placu przy kościele zorganizowano festyn rodzinny, gdzie każdy z gości został powitany kawałkiem poświęconego chleba. Nie zabrakło także poczęstunku oraz atrakcji dla dzieci!

Podczas festynu  mogliśmy podziwiać występ przedszkolaków, zespołu tanecznego Łężczok oraz wysłuchać koncertu Gminnej Orkiestry Dętej. Oprócz występów naszych lokalnych zespołów wystąpił zespół Menago oraz Adler, którzy zapewnili świetną zabawę taneczną!

Podczas zorganizowanych dożynek, w Gminie Nędza uruchomiony został punkt konsultacyjny ekodoradztwa połączony z punktem "Czyste Powietrze". Wokół stanowiska gromadziła się liczna grupa uczestników festynu. Nasi doradcy z wielkim zaangażowaniem przekazali rzetelną wiedzę i informacje dla każdego zainteresowanego. Dodatkowo najmłodsi uczestnicy mogli wykazać się wiedzą na temat ochrony środowiska w konkursie ekologicznym.

 Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia dożynek w Zawadzie Książęcej

 Zdjęcie przedstawiające poświęcony chleb, którym częstowano uczestników dożynek

 

 Zdjęcie przedstawiające aranżację dożynkową przygotowaną przez lokalnych mieszkańców

 

 Zdjęcie przedstawiające korowód dożynkowy mieszkańców sołectwa Łęg, Ciechowice i Zawada Książęca
do góry