• Mapa strony
  • Tłumacz języka migowego
  • BiP

Niezbędne informacje

Godziny pracy urzędu
poniedziałek - 7:00 - 16:00
wtorek,środa, czwartek - 7:00 - 15:00
piątek - 7:00 - 14:00
ul. Jana III Sobieskiego 5
47-440 Nędza
tel.
32 410 20 18
32 410 23 99
fax
32 410 20 04

LKS w Nędzy laureatem wojewódzkiego konkursu

06 Grudzień 2017
kategoria:
Aktualności

Zorganizowany przez Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych Wojewódzki Konkurs „Wiejski obiekt sportowy zawsze wzorowy” został rozstrzygnięty.

W sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego uhonorowano 12 laureatów. Pamiątkowe puchary ufundowane przez honorowego patrona konkursu Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługę oraz sprzęt sportowy przekazany między innymi przez Śląski Związek Piłki Nożnej otrzymali przedstawiciele: Maksymiliana Cisiec, Unii Turza Śląska, Piasta Ożarowice, Jedności Jejkowice, LKS 1908 Nędza, LKS Łąka, MLKS Woźniki, Olimpii Truskolasy, Wilków Wilcza, Warty Mstów, Tempa Puńców i Pasjonata Dankowice.

Prezes Wojewódzkiego Zrzeszenia Sportowego Andrzej Sadlok wielokrotnie podkreślał iż uhonorowano kluby, które dbałość o obiekty sportowe opierają na społecznej pracy swoich członków. - Wielki pokłon wszystkim społecznikom działającym w środowisku wiejskim – powiedział Andrzej Sadlok. - Zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach sformułowanie „praca społeczna” przechodzi do lamusa, ale tym większe słowa uznania i podziękowania kierujemy do tych, którym się chce działać dla innych. Dla nich takie chwile uhonorowania, docenienia, wyróżnienia są wyjątkowym wydarzeniem, dzięki któremu mogą czuć satysfakcję z codziennego i niedocenianego często trudu.

Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula, wręczając sprzęt sportowy przedstawicielom wyróżnionych klubów zaznaczył z satysfakcją, że większość laureatów opiera swoją działalność na piłkarskim szkoleniu dzieci i młodzieży. A zwracając się do wójtów i burmistrzów, licznie zgromadzonych na sali kolumnowej dodał, że środki zainwestowane przez władze samorządowe w bazę sportową to najlepiej wydane pieniądze, które na pewno będą procentować w przyszłości.

do góry