• Mapa strony
 • Tłumacz języka migowego
 • BiP

Niezbędne informacje

Godziny pracy urzędu
poniedziałek - 7:00 - 16:00
wtorek,środa, czwartek - 7:00 - 15:00
piątek - 7:00 - 14:00
ul. Jana III Sobieskiego 5
47-440 Nędza
tel.
32 410 20 18
32 410 23 99
fax
32 410 20 04

Oferta GCK na sezon 2023/2024

29 Sierpień 2023
kategoria:
Aktualności

 

 Plakat promocyjny ofertę

 

Drodzy rodzice, zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy na sezon 2023/2024. Zapisy przyjmujemy od 23 sierpnia telefonicznie pod nr 506141501 oraz w siedzibie GCK (niezbędne jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego przed rozpoczęciem pierwszych zajęć).

OFERTA ZAJĘĆ DLA DZIECI:

BREAKING - od 7 lat wzwyż. Zajęcia prowadzone w grupach: dla początkujących oraz dla tych, którzy opanowali już podstawowe techniki tego tańca i chcą je doskonalić poprzez ćwiczenia. W programie nauka podstawowych kroków tańca break dance, m.in.: toprock, power moves, freeze i footwork oraz ćwiczenia siłowe i sprawnościowe, w tym kroki wykonywane „w parterze”, czyli rękami i nogami, a często całym ciałem na ziemi. Zajęcia te dedykowane są wszystkim dzieciom o niespożytym pokładzie energii oraz miłośnikom b’boyingu, który jest jednym z nieodłącznych elementów kultury tańca ulicznego.

Koszt: 40 zł/miesiąc

Instruktor: Łukasz Wykrota – tancerz breakdance, wielokrotny laureat konkursów tanecznych, m.in.:
No Drugs 2″ Mogilno, „The Real BBoys Battle" Kraśnik, „BBoy Dokument" Kielce, „Breakdance Battle" Katowice2003, „Hiphopowy Projekt Only Break" Skoczów, „Battle Of The Year Polska" Konin, „Kontrola Stylu 2″ Kraków, „Breakdance Battle II" Katowice, „Breakdance Jam 4″ Dzierżoniów2004, „Breakdance Rumble" Opole, „Konfrontacje 2″ Wrocław, „All About Style" Kędzierzyn Koźle, „Break Bar" Zielona Góra, „Blaszak Street Wars" Jelenia Góra, „Spontan Battle" Jastarnia, „FBA 4″ Frydek Mistek Czechy, „FBA 4" (bitwy 2VS2) Frydek Mistek Czechy, „Hiphopowy Projekt Only Break" Skoczów, „Konfrontacje 3″ Wrocław, „Wspólny Parkiet" Żory2005, „Najlepsi z Najlepszych" Olsztyn i wielu innych.

NAUKA GRY NA GITARZE - zajęcia w 2-osobowych zespołach dla dzieci i młodzieży, prowadzone w każdym stopniu zaawansowania, w zależności od umiejętności i predyspozycji dziecka. Lekcje trwają 45 min.
Cena: 160 zł/miesiąc (płatne z góry). Uczniowie powinni regularnie chodzić na zajęcia (brak obecności nie zwalnia z  opłat). Koszt za cały rok nauki (10 miesięcy) wynosi 1600 zł.

Instruktor: Sławomir Tatera - Absolwent Akademii Muzycznej z przygotowaniem pedagogicznym. Dodatkowe pytania odnośnie zajęć pod numerem: 502299286.

Spotkanie organizacyjne dla wszystkich zainteresowanych w czwartek 31.08. godzina 18 00 w Sali GCK przy ul. Strażackiej 2.

PRACOWNIA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO – Zajęcia prowadzone są w grupach wiekowych, a realizowane tematy rozbudowywane są poprzez uczestników i ewoluują w trakcie procesu twórczego. Indywidualny potencjał każdego uczestnika buduje siłę całej grupy. Uczestnicy mogą działać w różnych zakresach twórczych w obrębie swoich zainteresowań, wspierając swoimi pasjami całą grupę (przez działania twórcze, projektowanie a nawet dokumentowanie działań).

Wszelkie formy działań dopasowane są pod względem wieku uczestników i podzielone na grupy dla

dzieci (grupa przedszkolna, wczesnoszkolna i młodzieżowa) oraz dla dorosłych.

Uczestnicy podczas zajęć mogą zapoznać się z różnymi formami artystycznymi:

 •  Tworzenie projektów przestrzennych instalacyjnych (z użyciem mieszanych technik malarskich, rysunkowych, rzeźbiarskich itp.)
 •  Malowanie na tkaninie – koszulki, poduszki itp.
 •  Szycie – szmacianki, Motanki itp.
 •  Wytwarzanie dekoracji/przetwarzanie przedmiotów codziennego użytku
 •  Upcykling
 •  Tworzenie biżuterii
 •  Kolaż – Mapa Marzeń, Żywioły

Zajęcia będą odbywały się w środy od początku października.

Cena: 40 zł/miesiąc – dzieci; 80 zł/miesiąc - dorośli

Instruktor: Ewa Anna Lenard - Artystka, pedagog , autorka projektów artystycznych, kostiumów i scenografii, rękodzielnik. Absolwentka Edukacji Artystycznej w zakresie Sztuk Plastycznych na Wydziale Historyczno- Pedagogicznym Uniwersytetu Opolskiego.

PRACOWNIA CERAMICZNA - Wszystkich chętnych i ciekawych zapraszamy na nowe zajęcia z ceramiki dla dzieci i dorosłych, które będą odbywały się już od października co piątek, w Filii GCK w Babicach (w Szkole Podstawowej). Na zajęciach dowiecie się jak formować glinę, poznacie podstawowe techniki modelowania jak wygniatanie, technika wałeczkowa czy lepienie z płata gliny. Poznacie cały proces suszenia, wypalania jak i szkliwienia waszych rzeźb. Będziemy tworzyć ceramikę użytkową jak i artystyczną.

Cena: dzieci - 40 zł/ miesiąc; dorośli – 100 zł/miesiąc.

Instruktor: Joanna Nowara - absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale

ceramiki i Szkła.

HOCKI-KLOCKI - to kreatywne zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku 0-5 lat.

Zajęcia są ukierunkowane na rozwój wszystkich najważniejszych zdolności i umiejętności dziecka, takich jak: motoryka mała i duża, koncentracja uwagi, koordynacja ruchowa, umiejętności językowe, wrażliwość muzyczna i estetyczna oraz zdolność współpracy w grupie.

Hocki Klocki to zajęcia tematyczne, poruszające w każdym tygodniu nowe, ciekawe zagadnienie. Zajęcia zawierają elementy sensoplastyki i muzykoterapii. Kolorowa, pachnąca i brudząca zabawa stymuluje zmysły dziecka, rozwija kreatywne myślenie, uwalnia naturalną ekspresję twórczą w obszarach rozwoju muzycznego, cielesno – kinestetycznego oraz sensorycznego.

Zajęcia będą odbywały się od października w środy, w dwóch grupach wiekowych:

 • dzieci starsze, bez rodziców (3-5 lat);
 • dzieci ćwiczące z rodzicami (0-2).

Prowadząca: Magdalena Kelner – Papaj.

Cena zajęć: 40 zł/ miesiąc.

MALI TWÓRCY – zajęcia mają na celu kształtowanie kompetencji artystycznych dzieci w wieku wczesnoszkolnym (6-8 lat), z wykorzystaniem różnorodnych środków ekspresji plastycznej, muzycznej, tanecznej i teatralnej. Zajęcia łączą ze sobą elementy sztuki i nauki. Pokazują, że sztuka i nauka są ze sobą powiązane, pobudzają kreatywność, nieszablonowe myślenie i zachęcają do poszukiwań i zadawania pytań. Nie zabraknie również ciekawych eksperymentów naukowych.

Prowadząca: Magdalena Kelner – Papaj.

Cena zajęć: 40 zł/ miesiąc.

STUDIO PIOSENKI – prowadzimy nabór dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, chcących rozpocząć profesjonalną naukę śpiewu solowego lub w zespole. Na zajęciach będziemy się uczyć jak poprawnie używać instrumentu głosowego, będziemy poznawać ćwiczenia z zakresu emisji głosu, pojawi się trochę teorii i śpiewu w harmonii, ale przede wszystkim będziemy śpiewać swoje ulubione piosenki. Pierwsze zajęcia w piątek 13 października o godz. 15:00 (prosimy, aby dzieci przygotowały jedną piosenkę do zaśpiewania z podkładem).

Instruktor: Joanna Kostka – wokalistka, pianistka, absolwentka wokalistyki jazzowej PSM II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach w klasie Beaty Bednarz.
Cena: 40 zł/ miesiąc

ZESPOŁY TANECZNE ŁĘŻCZOK I ZARA – nauka tańców i choreografii w różnych grupach wiekowych i różnych stylach (tańce ludowe oraz tańce mażoretkowe). Zajęcia odbywają się w piątki w Filii GCK w Zawadzie Książęcej. Dla dzieci od wieku przedszkolnego wzwyż oraz dla dorosłych.

Instruktor: Aldona Krupa-Gawron

Zapisy u pani Weroniki Rimmel: 692130007

KREATYWNA ŚWIETLICA – zajęcia ogólnorozwojowe i plastyczne dla dzieci w wieku szkolnym. Zajęcia odbywają się w Filii GCK w Zawadzie Książęcej.

Instruktor: Magdalena Wydriński

OFERTA ZAJĘĆ DLA DOROSŁYCH:

JOGA – (środy, godz. 18:30-19:45) Uczestnicy zajęć uczą się jak dbać o swoje zdrowie fizyczne za pomocą prostych ćwiczeń oraz jak funkcjonować na co dzień tak, aby utrzymać kręgosłup w zdrowiu. Wszystkie ćwiczenia dostosowane są do możliwości osób uczestniczących w zajęciach.

Cena: 70 zł/miesiąc lub 20 zł jedno wejście.

Instruktor: Bożena Wolska

PRACOWNIA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO – oferta zajęć dla dorosłych. Zapraszamy wszystkich kochających twórcze zajęcia i własnoręczne tworzenie pięknych przedmiotów w najróżniejszych technikach rękodzielniczych. Realizowane tematy rozbudowywane są poprzez uczestników i ewoluują w trakcie procesu twórczego. Uczestnicy mogą działać w różnych zakresach swoich zainteresowań, wspierając swoimi pasjami całą grupę. Zajęcia będą odbywały się w czwartki od 5 października.

Cena: 80 zł/miesiąc

Instruktor: Ewa Anna Lenard - Artystka, pedagog , autorka projektów artystycznych, kostiumów i scenografii, rękodzielnik. Absolwentka Edukacji Artystycznej w zakresie Sztuk Plastycznych na Wydziale Historyczno- Pedagogicznym Uniwersytetu Opolskiego.

PRACOWNIA CERAMICZNA – Wszystkich chętnych i ciekawych zapraszamy na nowe zajęcia z ceramiki dla dorosłych, które będą odbywały się już od października co piątek, w Filii GCK w Babicach (w Szkole Podstawowej). Na zajęciach dowiecie się jak formować glinę, poznacie podstawowe techniki modelowania jak wygniatanie, technika wałeczkowa czy lepienie z płata gliny. Poznacie cały proces suszenia, wypalania jak i szkliwienia waszych rzeźb. Będziemy tworzyć ceramikę użytkową jak i artystyczną.

Cena: 100 zł/miesiąc.

Instruktor: Joanna Nowara - absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale

ceramiki i Szkła.

ORKIESTRA DĘTA GMINY NĘDZA - Zapraszamy młodzież i dorosłych grających na instrumentach dętych, chcących przyłączyć się do orkiestry by rozwijać swoje muzyczne umiejętności i pasje. Próby odbywają się raz w tygodniu we wtorki o godz. 19.30 w sali GCK. W ciągu roku wiele wyjazdów i wspólnych koncertów.

Instruktor: Krzysztof Fulneczek

TEATR UBOGI Z NĘDZY – grupa działająca pod skrzydłami GCK od 2021 r. Ma na swoim koncie już trzy spektakle: „Serenadę” do tekstów Sławomira Mrożka; spektakl dla dzieci pt. „Chata w lesie” na podstawie baśni braci Grimm oraz „Opowieści (przed) małżeńskie” z przestrogą w antrakcie w oparciu o jednoaktówki Antoniego Czechowa.

Zapraszamy w nasze szeregi, każdego kto czuje pociąg do sceny i teatru!

Teatr ubogi - teatr, którego teorię opracował i rozwinął mistrz Grotowski. Odrzucony zostaje wszelki blichtr, nadmiar, zdobnictwo. Aktorzy - kreatorzy rzeczywistości używają w swych dziełach wszystkiego co pod ręką. Znak teatralny - mimika, słowo, rekwizyt zyskują pełnię znaczeń. Zbędna okazuje się technika, multimedia, ozdobniki. To teatr ascetyczny, ale przez to silny. My też jesteśmy ubodzy w tym sensie, liczy się dla nas tylko Sztuka.

Prowadzenie i reżyseria: Dariusz Jezierski

TANIEC LINIOWY - Tańce liniowe są specyficznym sposobem tańca w linii, w których tańczący poruszają się stojąc obok siebie. W ten sposób tańczymy więc "solo", a jednocześnie w grupie. Taniec składa się z układu kroków, który się regularnie powtarza. Stopień trudności choreografii jest zróżnicowany: od naprawdę prostych sekwencji do coraz bardziej skomplikowanych. Taniec liniowy często utożsamiany jest w tańcem westernowym, ale nie jest to do końca prawda. Mogą się o tym przekonać wszyscy, którzy uczestniczą w zajęciach i poznają coraz to nowe układy.

Cena: 40 zł/ miesiąc, członkowie UTW: 20 zł/miesiąc

Instruktor: Adam Foks

UTW - To miejsce dla seniorów Gminy Nędza, którzy są chętni do wspólnego działania i chcą się nauczyć wielu ciekawych rzeczy. Zapraszamy na ćwiczenia z języków, tańca liniowego, komputerów, na ciekawe wykłady, slajdowiska i odkrywcze wycieczki. Wykłady odbywają się w czwartki o godz. 16:30.
Składki: 10 zł/miesiąc.

Przewodnicząca UTW: Eleonora Czekała

do góry