do góry
 • Godziny pracy urzędu:
 • poniedziałek - 7:00 - 16:00
 • wtorek,środa, czwartek - 7:00 - 15:00, piątek - 7:00 - 14:00
 • ul. Jana III Sobieskiego 5
  47-440 Nędza

 • tel. 32 410 20 18
  32 410 23 99
  fax 32 410 20 04

Raporty o jakości powietrzaJAKOŚĆ POWIETRZA [KLIK]

Zawalcz o puchar Wójta Gminy Nędza w tenisie stołowym.

16 Styczeń 2019
kategoria:
Aktualności

Przy stole i z rakietką w ręce naprawdę można się spocić! - uśmiecha się organizator Sylwester Bobrzik, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Nędzy. Faktycznie tenis stołowy jest bardzo szybką grą, wymagającą od zawodników energicznych ruchów i reakcji.

Podobno jest jedną z najpopularniejszych gier na świecie. Często nazywany ping-pongiem (od charakterystycznego dźwięku odbijanej piłeczki) znany jest prawie każdemu z lekcji wf-u czy osiedlowej świetlicy.

Potwierdza to frekwencja Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Nędza organizowanego od wielu lat przez szkołę w Nędzy. Co roku w styczniu o tytuł najlepszego zawodnika walczy tu z rakietką w ręku około setka uczestników z całego regionu.

Impreza odbędzie się 26 stycznia o godz 9:00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Nędzy przy ul. Jana Pawła II 41a.

Warto grać w ping-ponga. Bo poprawia koordynację ruchową, buduje świadomość własnego ciała, a nawet pomaga w rozwijaniu inteligencji. Neurofizjolodzy twierdzą, że jest to dyscyplina sportu, która znacząco wpływa na rozwój mózgu. A to dzięki temu, że pomaga skoordynować pracę dłoni ze zmysłem wzroku. Zalety tej dyscypliny są widoczne zarówno na poziome amatorskim, jak i zawodowym. Zwiększa wytrzymałość, poprawia zwinność i koordynację.

Mecze tenisa stołowego mogą rozgrywać całe rodziny. Jest to więc wspaniały sposób na spędzenie udanego popołudnia z najbliższymi.