• Mapa strony
  • Tłumacz języka migowego
  • BiP

Niezbędne informacje

Godziny pracy urzędu
poniedziałek - 7:00 - 16:00
wtorek,środa, czwartek - 7:00 - 15:00
piątek - 7:00 - 14:00
ul. Jana III Sobieskiego 5
47-440 Nędza
tel.
32 410 20 18
32 410 23 99
fax
32 410 20 04

Dożynki w Zawadzie Książęcej

13 Wrzesień 2022
kategoria:
Aktualności

W minioną niedzielę w Zawadzie Książęcej odbyły się dożynki gminne. Mieszkańcy trzech sołectw: Zawada Książęca, Łęg i Ciechowice w barwnym korowodzie udali się na Mszę Świętą do Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego.

W tym roku zaszczyt pełnienia roli starostów przypadł p.Marioli Ryszce i p.Bernardowi Cycoń.

Zgodnie z tradycją po uroczystościach dziękczynnych za bogate plony, na placu przy kościele zorganizowano festyn rodzinny, gdzie mogliśmy podziwiać występ przedszkolaków, zespołu tanecznego Łężczok oraz wysłuchać koncertu Gminnej Orkiestry Dętej.

Podczas zorganizowanych dożynek, w Gminie Nędza uruchomiony został punkt konsultacyjny ekodoradztwa połączony z punktem "Czyste Powietrze". Stanowisko spotkało się ze sporym zainteresowaniem uczestników dożynek, którzy śmiało podchodzili zadawać liczne pytania odnośnie wymian kotłów, dopłat do opału, czy też możliwości uzyskania dofinansowań dla wykonanych już prac związanych z termomodernizacją lub wymianą kotła, czy też dla prac które zostaną wykonane w niedalekiej przyszłości . Punkt cieszył się zainteresowaniem nie tylko ze strony dorosłych. Dla najmłodszych zorganizowany został konkurs z pytaniami o tematyce ekologicznej np. czy smog jest szkodliwy dla zdrowia itp., za każdą poprawną odpowiedź uczestnicy konkursu byli nagradzani gadżetami.

Zabawa taneczna uczestników dożynek zakończyła tegoroczne świętowanie.

Zapraszamy do oglądania fotorelacji z dożynek ( wyk. Agnieszka G., Artur S., Magdalena R.)

 

  • 1
  • 2
  • 3

 

do góry