do góry
 • Godziny pracy urzędu:
 • poniedziałek - 7:00 - 16:00
 • wtorek,środa, czwartek - 7:00 - 15:00, piątek - 7:00 - 14:00
 • ul. Jana III Sobieskiego 5
  47-440 Nędza

 • tel. 32 410 20 18
  32 410 23 99
  fax 32 410 20 04

JAKOŚĆ POWIETRZA [KLIK]

Dzieci z Zawady Ks. dostały od wójt kamizelki odblaskowe

13 Marzec 2017
kategoria:
Aktualności
Kamizelki wręczyła pierwszakom wójt Anna Iskała
Kamizelki wręczyła pierwszakom wójt Anna Iskała

Niebezpiecznie na drogach jest szczególnie jesienią i zimą, ale wiosna to wciąż czas ograniczonej widoczności. Dzieci ze szkoły w Zawadzie Książęcej odwiedziła wójt i wręczyła kamizelki odblaskowe.

W szkołach z terenu gminy Nędza regularnie odbywają się spotkania m.in. z policjantami, którzy zwracają dzieciom uwagę na bezpieczeństwo na drogach i nie tylko. Na ostatnim spotkaniu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zawadzie Książęcej mundurowi z komisariatu w Kuźni Raciborskiej tłumaczyli dlaczego tak ważne jest noszenie odblasków.

Kierowca dostrzega człowieka bez odblasku z odległości maksymalnie 30 metrów. Pierwszaki ze szkoły w Zawadzie Ks. będą teraz bezpieczniejsze, bo dostały od Gminy kamizelki odblaskowe, które pomogą kierowcom o wiele wcześniej je zauważyć.

Przypomnijmy, że obecnie piesi mają obowiązek noszenia odblasków poza terenem zabudowanym. Nowe prawo ma ograniczać liczbę ginących po ciemku pod kołami samochodów. Nowe regulacje mogą zdecydowanie poprawić bezpieczeństwo na drogach, szczególnie gminnych i powiatowych. Są często nieoświetlone i z wąskimi poboczami. Tam najczęściej dochodzi do potrąceń, nawet śmiertelnych.

Gmina Nędza uczniom swoich szkół kamizelki odblaskowe funduje od kilku lat.