• Mapa strony
  • Tłumacz języka migowego
  • BiP

Niezbędne informacje

Godziny pracy urzędu
poniedziałek - 7:00 - 16:00
wtorek,środa, czwartek - 7:00 - 15:00
piątek - 7:00 - 14:00
ul. Jana III Sobieskiego 5
47-440 Nędza
tel.
32 410 20 18
32 410 23 99
fax
32 410 20 04

„Nędza i Velke Hostice wczoraj i dziś - transgraniczna panorama”

04 Styczeń 2022
kategoria:
Aktualności
klatka z realizowanego filmu
 klatka z zrealizowanego filmu

Gminne Centrum Kultury w Nędzy od lutego  do października 2021 roku realizowało polsko-czeski projektu pn. „Nędza i Velke Hostice wczoraj i dziś  - transgraniczna panorama”.

Partnerem projektu ze strony czeskiej była gmina Velke Hostice.

W ramach realizacji projektu, partnerzy zorganizowali szereg wspólnych działań, które prowadziły do integracji oraz głębszego poznania: lokalnej społeczności, wspólnej historii polsko-czeskiego pogranicza oraz tożsamych tradycji i obyczajów. Między innymi zorganizowano: zjazd byłych i obecnych mieszkańców Gminy Nędza wraz z wystawą fotograficzną, wizytę studyjną do Velkich Hostic, nakręcono film na temat obu partnerskich gminach.

Celem projektu było pogłębienie i zacieśnienie partnerstw Gmin i ich mieszkańców poprzez współpracę instytucji, ze szczególnym naciskiem na  współpracę lokalnych liderów po obu stronach granicy. 

Realizacja projektu umocniła partnerstwa gminy Nędza i Velke Hostice, a w przyszłości umożliwi podjęcie innych polsko-czeskich inicjatyw na rzecz rozwoju lokalnych społeczności. 

Projekt był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa polskiego, w ramach funduszu mikroprojektów Euroregionu Silesia.

Zapraszamy do obejrzenia filmu.

do góry